Про Програму компенсації витрат на енергоефективні заходи від IQ enegy

Програма IQ energy це Фінансовий Інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів енергоефективності. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і вона підтримується донорами з метою надання технічної допомоги та грантів.

 

Проекти енергоефективності, яким надається підтримка, складаються з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології та заходи, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньо ринковими показниками. 

Для полегшення пошуку енергоефективного обладнання та матеріалів, які відповідають критеріям такого фінансування, ЄБРР створив бази даних “Перелік прийнятних матеріалів та обладнання” – серед яких є і геліоситеми, теплові насоси, твердопаливні котли ТМ «Альтек», та “Перелік прийнятних постачальників та монтажних організацій”, серед яких є і ТМ «Альтек». Технології та матеріали, які включені до Селектору Технологій, відповідають високим стандартам, встановленим ЄБРР на основі доведеної методології, яка використовується в багатьох країнах. Цю інформацію можна знайти на спеціалізованому веб-сайті: www.iqenergy.org.ua/technologies.

В рамках цієї програми ЄБРР співпрацює з фінансовими установами в Україні; це означає, що фінансування зазначених заходів у сфері енергоефективності буде доступним через кредити кількох українських банків, які є учасниками Програми: Мегабанк, Укрсиббанк та ОТП банк.

 

Ці кредити можуть бути надані зацікавленим приватним власникам  житла, у тому числі окремим власникам житла. Окрім фінансування, проект надає своїм учасникам консультаційні послуги з питань, що стосуються енергозберігаючого обладнання та технологій.

Також, в залежності від кількості обраних заходів енергоефективності, інвестиції в прийнятні технології та матеріали можуть відповідати вимогам на заохочувальні платежі  (гранти) у розмірі 15%-20% від суми інвестицій для фізичних осіб, гранди виплачуються виключно у євро на розрахунковий рахунок позичальника.

Програма підтримується механізмом заохочення за рахунок грантових коштів на загальну суму 15 мільйонів євро, наданих Східноєвропейським Партнерством в сфері енергоефективності та екології (“E5P”), та грантом технічної допомоги для реалізації програми, що надається у рівній частці від E5P та Шведським Агентством з Міжнародного Співробітництва та Розвитку (Sida). 

Індивідуальний позичальник може отримати кредит до 15 000 євро (у гривневому еквіваленті) для інвестування в енергоефективні проекти та грант до 3 000 євро. Заохочення (грант) розраховується як відсоток меншої будь-якої суми кредиту або вартості заходів підвищення енергоефективності (включаючи монтажні роботи). Чим більше заходів впроваджено, тим більший грантовий відсоток — 15% у разі, коли інвестиція стосується лише однієї категорії продуктів і технологій з Каталогу Технологій, і 20% у разі впровадження заходів з більш ніж однієї категорії.

В разі Вашої зацікавленості спеціалісти ТМ  «Альтек» проконсультують Вас за нижче вказаними телефонами, та нададуть всебічну підтримку для реалізації енергоефективних заходів на обладнанні ТМ «Альтек»:

+38 (056) 732-06-38

+38 (067) 560-93-58

tender@altek.ua